vesti24.mk

Tag : вработен

ЗАБАВА

ВИДЕО: Поранешен вработен со багер влетал во фабрика и уништил 50 нови автомобили

admin
Неименуван поранешен работник во „Мерцедес“ во погоните во Шпанија одлучил да им се одмазди на поранешниот работодавачи и им направил штета од 5 милиони евра....
ВЕСТИ

Паднал од електричен столб! – Тешко повреден вработен во ЕВН „Кец“ во Охрид

admin
Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при иведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во...
ЗАБАВА

Вработен во Старбакс добил „интернет бакшиш“ од речиси 100.000 долари

admin
Вработен во кафетеријата Старбакс во Сан Диего, Калифорнија, одбил да услужи жена која не сакала да носи заштитна маска. Истиот потоа, откако видео-снимката од тој...
ЗАБАВА

Не сакал да задоцни на работа, па пешачел цела ноќ: Младото момче ги воодушеви сите, а неговиот шеф направи нешто прекрасно (ВИДЕО)

admin
Приказната за посветеното младо момче од Алабама кое пешачело речиси цела ноќ за да не задоцни на првиот ден на работа, стана вирална и го...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

За два месеци секој вработен во Македонија ќе добие по 9.000 денари

admin
Право на регрес или к-15 имаат сите работници во приватниот сектор кои работеле кај истиот работодавач најмалку шест месеци во календарската година. Според иницијалните пресметки кои...