vesti24.mk

Tag : вработување

ЗАБАВА

Кралицата Елизабета вработува- доколку го исполнувате овој услов ќе добиете брдо пари како месечна плата

admin
Кралицата Елизабета бара нов коњушар и нуди плата од 25.000 евра месечно и бесплатно сместување во Бакингамската палата, но само под еден услов. Сето она...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Работа во Германија, Шведска и Норвешка со македонски пасош!

Ferad Aruc
Сега и без бугарски пасош лесно може да најдете работа во  Германија, Шведска и Норвешка. Доколку го посетите сајтот, ec.europa.eu/eures, можете да најдете вработување на еден од...
БИЗНИС ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Дали од 1 јануари наредна година Македонците без европски пасош ќе можат да работат во Германија

Ferad Aruc
Поради измени во Законот за вработување во Германија е прекинато вработувањето на граѓаните од територијата на поранешните Ју простори. Во овој момент граѓаните без европски...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Германската амбасада: Не се точни известувањата за нов закон што ќе влезе во сила од 1 јануари 2019 година

Ferad Aruc
Германската амбасада соопшти дека не се точни известувањата за нов закон што ќе влезе во сила од 1 јануари 2019 година со кој на граѓаните...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Катица Јанева си ја вработила во СЈО девојката на синот!

Ferad Aruc
СЈО и Катица Јанева веќе одамна се предмет на потсмев во јавноста откако во повеќе наврати се докажа и покажа дека единствената цел на обвинителството...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Скандал во општина Могила: Градоначалничката од СДСМ си вработила својот љубовник како личен телохранител

Ferad Aruc
Вистинска приказна за Ромео и Јулија, приказна за недозволена љубов се случува во општина Могила каде како што пренесува Слободенпростор, градоначалничката од редовите на СДСМ...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Германија бара работници: Најмногу слободни места има за овие професии

Ferad Aruc
Побарувачката на компаниите за нови работници во Германија достигна рекордно ниво овој месец, а најголема побарувачка е забележана во секторот на информациско-комуникациските технологии, се наведува...
Uncategorized СВЕТ

АВСТРИЈА БАРА РАБОТНИЦИ: Дури 26 дефицитарни професии, плата до 3.000 евра!

admin
Во Австрија, за секоја година се изготвува список со дефицитарни професии за кои се потребни и странски работници. Сојузниот министер за труд во соработка со...
МАКЕДОНИЈА

Миле Јанакиески дал отказ во ВМРО ДПМНЕ и се вработил во „Пелистерка“

Ferad Aruc
На денешното судење по повод уривањето на станбениот комплекс “Космос”, поранешниот министер Миле Јанакиески изјави дека повеќе не е вработен во ВМРО-ДПМНЕ. Јанакиески рече дека...
ЖИВОТ

Бахраин е ново Дубаи: Оваа Македонка работи во една од најбогатите земји во светот!

Ferad Aruc
Кралството Бахраин е архипелаг кој се состои од 33 острови во Персискиот залив. Тоа е мала држава управувана од кралското семејство Ал Халифа. Се одликува...
СВЕТ

НЕМА РАБОТНИЦИ НИТУ ЗА 1000 ЕВРА ПЛАТА: Увезуваат дури 12.000

Ferad Aruc
Октомври беше еден од најдобрите месеци за градежниот сектор во последните години во Хрватска. Растот во однос на претходниот месец беше за 3%, а во...
МАКЕДОНИЈА

Распишан оглас за 74 инкасанти за наплата на патарини

Ferad Aruc
Јавното претпријатие за државни патишта распиша оглас за привремено вработување 74 инкасатори на патарини. Според огласот кој трае до 9 јануари, ќе се вработат 93...