vesti24.mk

Tag : Врата

ЗАБАВА

Тинејџер по расправија постојано трескал врата, па казната од татко му нема да му се допадне (ФОТО)

admin
Животот со тинејџер кој секоја расправија ја завршува со трескање на вратата од неговата соба не е лесен, но еден родител пронашол начин како да...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика (ВИДЕО)

admin
Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките која повеќето други возачи ја...
ЗАБАВА

Никако не ги чувајте овие работи: Сите ги имаме дома, а ни носат несреќа

admin
Расипан часовник – според фенг шуи, скршените работи треба да ги исфрлите од куќата, а особено скршените часовници. Тие наводно укажуваат на несреќни настани во...
ЗАБАВА

Затворената врата им го спасила животот: Пожарникари објасниле зошто е исклучително важно да го направите ова пред спиење

admin
Пожарникарите на Њу Ферфилд, Конектикат, објавиле фотографии од врата на еден дом кој бил зафатен од пожар. Имено, од внатрешната страна, вратата изгледала прилично недопрена...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Не ја видел стаклената врата и удрил со глава – потоа настанала катастрофа

Ferad Aruc
Еден маж насмеа многу луѓе на интернет со видеото на кое тој се обидува да влезе во трговски центар, не гледајќи ја стаклената врата, а...