vesti24.mk

Tag : вргањ

ЗАБАВА

Наместо прејадување за празниците, еве одличен рецепт: Густа чорба од вргањ

admin
Хранлива, кремаста и многу вкусна … Потребно е:1 главица кромид2-3 лажици масло300 гр свежи печурки вргањ2 компири1 поголем морков1 лажица мелен сув зачин1 чешне лукбиберестрагон во прав100 мл бело вино700 мл вода100 мл кисела павлакамагдонос...