vesti24.mk

Tag : Временска прогноза

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ПРИСТИГНА СНЕГОТ: Во оваа туристичка дестинација во Македонија утрово вистинска зимска идила (ФОТО)

admin
Времето денес изутрина е студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини....
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Магла и студено утро, попладне сончево

admin
Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, која околу пладне и...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Магла и студено утро, попладне сончево

admin
Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, која околу пладне и...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Не планирајте викенд на отворено, УХМР со подетални информации за престојниот викенд

admin
Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 15 до 24 степени,...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Уште денес топло, од утре голема промена во временската прогноза

admin
Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и натпросечно топло. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотрајна нестабилност. Ќе дува...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Ретко која водителка вака ќе се снајде- од тоа што и се случи многумина не можеа да си поверуваат, па го гледаа видеото и по неколку пати

admin
Главната презентерка на временската прогноза на каналот ABC News беше посетена од неочекуван (но симпатичен) гостин за време на нејзиниот извештај. Тоа се случи во...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Стабилизација на времето од утре, од викендот затоплување

admin
Стабилизација на времето од утре, но со пониски утрински температури, најавуваат метеоролозите. Од УХМР информираат дека од утре следува период на стабилно време со пониски...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Летото се уште трае- денеска сончево и топло, особено подгответе се за температурата која доаѓа овој викенд

admin
Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Сончево, попладне со пороен дожд и грмежи

admin
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Температурниот топлотен шок се враќа во Македонија- по ниските температури од утре се враќа вистинското лето во земјава

admin
Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Овој македонски град денеска „гори“- измерени рекордни температури, еве каков пресврт не очекува за празничниот викенд!

admin
Температурата на воздухот денеска во Гевгелија се искачи на 42 степени, а во Демир Капија се регистрирани 40 степени Целзиусови. Високи температури имало во сите...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Сончево со мала облачност и температура до 35 степени

admin
Времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. УВ индексот ќе биде 9, информира Управата за хидрометеоролошки...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Временска прогноза за следните денови: Викендот голема промена

admin
Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен до засилен ветер, од северен и северозападен правец, информира УХМР. Минималната...