vesti24.mk

Tag : временска

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Променливо облачно со слаб локален дожд

admin
Слаб локален дожд ќе има денеска особено претпладне, претежно на југоистокот и повремен снег во планинските региони, а понекаде на повисоките места повремениот дожд кој...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

УХМР со најава: Утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата, од петок пораст

admin
Времето утре наутро во Македонија ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Драстична промена на времето од вечерва

admin
Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најави локален пороен дожд и грмежи кон крајот на денов, особено во северозападното подрачје. Во текот на ноќта во западните делови...