vesti24.mk

Tag : време македонија

МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ТОДОР УСЛОВИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ – ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ДОЖД ДОНЕСЕ

Ferad Aruc
Во текот на вчерашните вечерни часови како и за време на изминатата ноќ сосема очекувано најмногу дожд наврна во западните предели на државава и тоа...
МАКЕДОНИЈА

Обилни врнежи денеска и утре, се очекува зголемување на нивото на реките

admin
Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од понеделник дожд и пад на температурите

admin
Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање. Минималната температура во понеделник...