vesti24.mk

Tag : време

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Какво време не очекува утре и во наредните денови?

admin
Времето утре во Република Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат претпладне во западните делови и ќе се прошират...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Какво време не очекува за 1-ви мај и за Велигден?

admin
Умерено до значително облачно и топло време не очекува денеска. Од УХМР најавуваат и слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и во текот...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Утре и во сабота топло време, од недела голема промена во прогнозата

admin
Времето утре ќе биде сончево и топло. Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Минималната температура ќе биде...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Какво време нè очекува следната недела?

admin
– Стабилно време со пониски утрински температури најавува Управата за хидрометеоролошки работи за наредниот период. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Како да го намалите времето поминато на социјалните медиуми во три лесни чекори

admin
Социјалните мрежи имаат неверојатни придобивки ако ги користиме правилно. Покрај тоа што ни овозможуваат да се поврземе лесно и брзо со луѓе кои се далеку...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Зошто луѓето се „опседнати“ со временска прогноза и дали таа има смисла?

admin
Не заборавајте да земете чадот, бидејќи е облачно. Понесете очила, времето ќе биде многу топло и сончево. Се чини „опседнатоста“ со временската прогноза е присутна...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Оваа 3-минутна анимација ќе ја смени вашата перцепција за времето (ВИДЕО)

admin
Земјата е навистина стара. Всушност, повеќе од 4 1/2 милијарди години. Како да почнеме да разбереме за колку голем број се работи? Сите тие истражувања,...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Тешките времиња носат големи лекции, не ги игнорирајте

admin
Можеби ви изгледа дека работите никогаш нема да се подобрат. Можеби мислите дека сте затворени во еден круг кој не се менува, деновите се исти,...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Ако вашиот партнер деновиве избегнува секс: Не го обвинувајте него, туку времето!

admin
Климатските недоследности, како што се долготрајни жештини, обилни врнежи, грмежи, како и наглата промена на времето, влијаат на крвнот притисок, како и на сексуалниот живот,...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Метеопатите овој период имаат огромни маки: Овие совети многу ќе ви помогнат!

admin
Повеќето од нас реагираат на промена на времето. Иако не сме свесни за случувањата во организмот, најмногу трпи нашиот крвоток. За во одредени околности да...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Зошто со годините времето проаѓа толку брзо?

admin
Кога бевме деца, летото делуваше како да трае вечно, меѓутоа како што растевме, времето некако да почна го забрзува темпото. Како што старееме, деновите, неделите...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Лоша вест за метеопатите: Следува драстична промена на времето

admin
По високите температури, вистински пресврт со времето. Следи дожд, ветер и грмотевици. Температурите паѓаат. Ако сте метеопат треба особено да внимавате бидејќи промените секако не...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

За да бидете среќни цел ден, еве колку часа и минути е потребно да спиете

admin
Добриот сон прави вистински чуда – ни помага да се одмориме, да го организираме умот, да ги подобриме фокусот и концентрацијата, но и ни дава...