vesti24.mk

Tag : Врнежи

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Наутро локален дожд, попладне со сончеви периоди – Утре поројни врнежи

admin
Наутро во земјава ќе има услови за локален дожд и зголемена облачност претежно во северните делови. Попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе...
МАКЕДОНИЈА

Дождот направи проблеми – можно излевање на Вардар, Радика, Црн Дрим и Сатеска

admin
Врнежите во последните 24 часа ги зголемија нивото на сите водотеци во Македонија, а особено на реките во западниот дел на земјата. Според податоците на...