vesti24.mk

Tag : врска

ЗАБАВА

Ако ги правите овие работи, сами сте виновни за сите пропаднати врски

admin
Можеби не сте виновни за прекинот на секоја врска досега, но доколку не можете да одржите здрава и нормална врска со партнерот, можеби правите работи...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Не е точно дека љубовта не познава граници: Која е идеалната разлика во години за успешна врска?

admin
Велат дека вистинската љубов не познава ограничувања, ни кога се во прашање годините, но се чини дека науката не го поткрепува тоа. Истражувањето спроведено на...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Седум теми за кои не треба да разговарате со вашите родители: Тие може само да му наштетат на вашиот однос

admin
Се вели дека сè додека родителите се живи, секој човек е дете, без оглед на неговата возраст. Ако имате отворена и хармонична врска со вашите...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Совети кои ќе ви помогнат да ја вратите страста во врската

admin
Потребно е само малку труд за да внесете свежина во љубовната врска. Психологот Елена Кузмановиќ вели дека партнерот е еден вид огледало на самите нас....
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Прочитала пораки од телефонот на нејзиното момче и паднала во ОЧАЈ – тој од неа криел страшна вистина

admin
Едно девојче се пожалило во анонимно писмо до терапевтот, Дидре Сандерс, дека врската помеѓу неа и нејзиното момче одеднаш почнала да се распаѓа кога тие...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Доколку го просите ова, плукате на себе: Ако ви се случи ова во врската, бегајте што побрзо

admin
Кога е повредена, на жената и е многу тешко да прости, но ако мажот е упорен и доволно подготвен да ги поправи своите постапки и...
ЗАБАВА

Експертите советуваат: Ова е единствениот вистински начин да го преболите вашиот поранешен партнер и да продолжите понатаму

admin
Без разлика дали конечно сте пронашле сила да раскинете со некој што не е за вас или ве оставила личност со која мислевте дека ќе...
ЗАБАВА

Внимавајте што изговарате: Зборови кои можат да ви ја уништат врската

admin
Некои коментари изговорени во афект можат брзо да отидат во заборав, но некои зборови можат да нанесат непоправлива штета на врската. Затоа е важно дури...
ЗАБАВА

Ако се пронајдете во овие 8 реченици, бидете сигурни дека имате прекрасна врска

admin
Сексологот Тим Лот вели дека постојат три важни аспекти за секоја успешна врска: комуникација, почитување и доверба. Да стекнете доверба можеби е и најтешкото нешто...
ЗАБАВА

Важни совети за врските: Ако нешто ви пречи- кажете го на глас, не чувајте го во себе

admin
Комуникацијата е важна во секоја љубовна врска, особено ако со партнерот сте заедно од неодамна. Пред да почнете да ја градите довербата, секој од вас...
ЗАБАВА

Има нешто поважно дури и од љубовта во врската и бракот – дознајте што е тоа!

admin
Љубовта е прекрасна, а врската исполнета со љубов особено на почетокот, во нашите животи носи смеа, среќа, страстни бакнежи. Меѓутоа, постои фактор кој што гарантира...