vesti24.mk

Tag : Врховен суд

ВЕСТИ

Мицкоски бара итно делување на ЈО, одговорност на Заев за злоупотреба и ревизија на работата на врховните судии

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од вчерашниот масовен протест порача дека од институциите бараат покренување на истрага за злоупотреба на службената должност од страна на Зоран Заев кој...
ВЕСТИ

Тошковски: СДСМ се обидува да ја сокрие вистината која ја слушнаа сите, како Заев вели дека под негова команда се Јанева и Врховниот суд

admin
ВМРО-ДПМНЕ е должна пред граѓаните на Република Македонија да ја обелодени вистината која што пристигнува до нас од страна на голем број на укажувачи, кои...
МАКЕДОНИЈА

Мукоски, Василески и Чавков одат во домашен притвор

Ferad Aruc
Врховниот суд на Република Македонија донесе одлука по предметот Вкж1.бр.6/2018, во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година. За...