vesti24.mk

Tag : Вселенска станица

ЗАБАВА

Како била направена дупката на рускиот „Soyuz“ во Меѓународната вселенска станица?

admin
Руски астронаут кој ја испитуваше мистериозната дупка на капсулата прикачена на Меѓународната вселенска станица, рече дека отворот бил избушен однатре и дека руските инспектори утврдуваат...
ЖИВОТ

Неговата изјава го кренала светот на нозе: Астронаутот тврдел дека во вселената пораснал 9 сантиметри, а сега го вели ова

Ferad Aruc
Јапонскиот астронаут кој претходните денови завршил во вестите поради својот неверојатен раст од 9 сантиметри во три седмици, изјавил дека се извинува поради грешката во...