vesti24.mk

Tag : Вухан

ЗАБАВА

Ново истражување открива: Коронавирусот за првпат не се појавил во Вухан, Кина

admin
Според најново истражување, коронавирусот бил присутен во САД пред да се појават првите случаи во Вухан, Кина, кој досега се сметаше за извор на вирусот,...