vesti24.mk

Tag : Габриел Батистута

СПОРТ

Батистута: Меси никогаш нема да биде како Марадона!

Ferad Aruc
Габриел Омар Батистута, или за италијанската спортска јавност многу попознат како „Габигол“ одбележа една значајна ера во Калчолигата на крајот на 90-тите години и почетокот...