vesti24.mk

Tag : гавран

ЗАБАВА

Задачата е едноставна, но ретко кој може да ја реши: Ќе го најдете ли гавранот на фотографијата?

admin
Денешниот тест ќе го предизвика вашиот ум да се разбуди од зимскиот сон. Станува збор за фотографија, поточно сцена од кралски дворец, каде чуварите го...