vesti24.mk

Tag : газанија

ЗАБАВА

Цвет кој го обожава сонцето и не бара посебна грижа: Газанија е идеална како украс за тераса

admin
Газанија е растение што лесно ќе го забележите поради нејзините големи цвеќиња, чии ливчиња се комбинација од неколку бои. Не сака ладно време, и ако...