vesti24.mk

Tag : Газда

ЗАБАВА

Една слика, илјада зборови: Тоа што го направи ова куче на гробот на својот газда, буди многу емоции (ФОТО)

admin
Тоа што го направи ова куче е најголем доказ за тоа каква приврзаност имаат животните кон своите газди. За жал, мажот кој го чуваше ова...
ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

(ВИДЕО) Му се расипал автомобилот, па првиот работен ден пешачел 30 километри – од шефот добил нешто неочекувано

Ferad Aruc
Работник на една компанија во САД добил неочекуван подарок на првиот работен ден. Откако пешачил 32 километри за да стигне на време на работа првиот...
МАКЕДОНИЈА

Миленко Неделковски: Сашо Мијалков е газда на Алфа телевизија, сон му е неговиот син Јордан Мијалков да стане лидер на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски е избран само да грее клупа!

Ferad Aruc
извор:мактел.мк...