vesti24.mk

Tag : газирана вода

ЗАБАВА

Газираната вода спречува создавање камен во жолчката и во бубрезите

admin
Конзумирањето газирана вода може да биде корисно за организмот на повеќе начини, оти помага при лошо варење и спречува создавање камен во жолчката и бубрезите....