vesti24.mk

Tag : Гази Баба

ВЕСТИ

Тепачка во угостителски објект во Гази Баба

admin
На 10.12.2021 во 23.40 часот на подрачје на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје се приведени Б.С.(43) и С.М.(45) двајцата од гостиварско постапувајќи...
ВЕСТИ

Солна киселина истекла од цистерна во околината на Гази Баба, жителите се жалат на непријатен мирис

admin
Инспекторатот на Град Скопје вечерва интервенирал во околината на фабриката МЗТ, од каде било констатирано дека истекла солна киселина од цистерна. -По пријава од општински...
ЦРНА ХРОНИКА

Возач на патничко моторно возило е потешко повреден во сообраќајка во Скопје

admin
Возач на патничко моторно возило бил потешко повреден во една од вкупно 12 сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје....
МАКЕДОНИЈА

Конечни резултати од вториот изборен круг од Локалните избори 2017

admin
Со процесирани 100% од гласовите од избирачките места каде се одржа втор изборен круг, избрани се градоначалници на 35 општини и тоа: Во Кисела Вода...