vesti24.mk

Tag : гак

ВЕСТИ

Се огласија од скопска Гинекологија: Од што почина младата скопјанка?

admin
Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје вчера попладне го доби хистопатолошкиот наод за пациентката И.К. од Скопје, родена 1987 година, која почина на КАРИЛ...
ВЕСТИ

ФОТО: Бебето Максим, родено во 25-та гестациска недела во скопска Гинекологија замина дома

admin
Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство соопшти дека денеска од болницата е отпуштено предвреме роденото бебе Максим, кое дојде на свет на 5 јуни во...
ВЕСТИ

ГАК: На пациентките кои немаат итност ќе им бидат откажани прегледите

admin
По донесените мерки од Владата во функција на превенција од ширење на корона вирус, Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје упатува апел до...
ВЕСТИ

Се родија првите бебиња во 2020 година, близначиња – гордите родители добија ќерка и син

admin
Точно во една минута по полноќ на Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди првото бебе оваа година, девојче. Само две минути подоцна на...