vesti24.mk

Tag : галаксија

ЗАБАВА

Научниците снимиле огромна експлозија во најстарата галаксија во вселената

admin
Научниците забележале феномен во надворешната вселенска галаксија кој наликува на моќна експлозија со високо-енергетско зрачење. Доколку биде потврдено, тоа ќе биде најстариот познат излив на...