vesti24.mk

Tag : галичица

ВЕСТИ

Среќен крај на драмата: Пронајдени параглајдеристите кои паднаа на Галичица, пренесени се во болница

admin
Двајца параглајдеристи од Украина, машко и женско, денес попладне паднале на планината Галичица од Албанска страна. МВР се понудило да испрати хеликоптер со цел побрза...