vesti24.mk

Tag : галичник

ВЕСТИ

Армијата прати 20 војници за гаснење на шумскиот пожар над Галичник

admin
Пожарот што попладнево избуван над селото Галичник е ставен под контрола, објави Месната заедница Галичник на Фејсбук. – Драги галичани, пожарот е под контрола. Според...
ВЕСТИ

ПОРАДИ ВЕТЕРОТ ГАЛИЧНИК Е ВО ОПАСНОСТ: Армијата ќе го гаси пожарот со хеликоптер за заштита на селото

admin
Центарот за управување со кризи (ЦУК), по добиената информација за голем пожар над с. Галичник, околу 13.30 часот координираше со регионалните центри и локалната самоуправа,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Снегот пристигна и во Македонија- еве каде заврна „мајски“ снег (ВИДЕО)

admin
Очекувањата на УХМ за денеска полека се остваруваат. Како и на повеќе делови од Балканот, така и денеска снег заврна и во Македонија. Според ова...