vesti24.mk

Tag : Гевгелија

ВЕСТИ

Мицкоски на средба со пензионерите: СДСМ на пензионерите им одзеде 6900 ден, покачувањето со кое се фалат е помало од парите кои им ги украдоа

admin
Пензионерите од Гевгелија на денешната средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го изразија своето незадоволство од владата на СДСМ, велат дека гласот не се...
ВЕСТИ

Млада гевгеличанка (24) ја тепала баба си, а откако интервенирала полицајка започнал вистинскиот пекол за службеничката

admin
На 07.09.2019 во 12:00 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка. Полицајката интервенирала по пријава од Т.Р.(79) од...
ВЕСТИ

Сопругата на градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков, добивала тендери под притисок на сопругот

admin
Дали Поцков вршел притисок неговата сопруга да ги зема тендерите во Општина Гевгелија?, ова го прашува порталот Сигнал и Имфомакс. Сопругата на градоначалникот на Гевгелија, Бети...
ВЕСТИ

Голем пожар: Изгоре цел кат од зграда во Гевгелија, станарите евакуирани

admin
Кат од зграда изгоре денеска во Гевгелија. Причинета е материјална штета, повредени нема. Пожарот избувнал денеска околу 11 часот во станбената зграда на улица „Ристо...
ВЕСТИ

Српски зет пијан дошол во домот на поранешната сопруга во Гевгелија, па физички сакал да ги нападне неа, нејзината сестра и мајка

admin
На 12.05.2019 година во 12,15.00 часот во Полициската станица Гевгелија, Ј.П. (69) пријавила дека нејзиниот поранешен зет С.К. (46), српски државјанин, откако се довел во...