vesti24.mk

Tag : генетски модификувани бебиња

ЗАБАВА

Научници создадоа генетски модификувани бебиња

admin
Во експеримент кој во многу држави би бил незаконски, кинески научници создадоа генетски модификувани бебиња, и тоа се случува првпат во историјата. Тимот предводен од...