vesti24.mk

Tag : генетски

ЗАБАВА

Почнува експеримент: Властите дале дозвола, се пуштаат милионски генетски модификувани комарци во природа

admin
Ваквата одлука ги разбеснила граѓаните, но и организацијата за заштита на животната средина. -Властите во Флорида одлучиле да ги користат парите на граѓаните и државните...