vesti24.mk

Tag : гениј

ЗАБАВА

Чудо од дете: Малечок гениј заврши факултет на 9 години, никој не може да открие како толку брзо учи

admin
Малечкиот генијалец од Белгија, Лорен Симонс, со само 9 години ќе добие факултетска диплома. Тој студира електротехника на Универзитетот во Ајндховен, кој важи за еден...
ЗАБАВА

Ова дете е гениј: Тврди дека може да докаже дека Ајнштајн и Стивен Хокинг не биле во право

admin
На 11-годишна возраст повеќето деца сонуваат што ќе станат кога ќе пораснат, a aстронаут, доктор и актер се едни од најчестите желби. Најверојатно слободното време...
ЗАБАВА СВЕТ

Трамп: Не сум паметен, туку сум гениј!

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп се опиша себе си како „многу стабилен гениј“ по објавувањето на контроверзната книга „Оган и бес: Во Белата куќа на Трамп“....