vesti24.mk

Tag : герила акција

ВЕСТИ

Герила на ВМРО-ДПМНЕ на „Бихачка“: Браникот Мијалков се распука како бетонот на Заев (ФОТО)

admin
Герила акција вечерва беше спроведена на „Бихачка“ во близина на штабот на СДСМ. Членови на ВМРО-ДПМНЕ поставија транспарент на кој пишува: Браникот Мијалков се распука...
ВЕСТИ

ФОТО: Фрижидерите за вакцините на Заев и Филипче пристигнаа пред владата

admin
Во знак на револт и од неспособноста на Заев и Филипче, младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ денеска на пладне изведоа необична герила акција пред владата...
ВЕСТИ

Со маска, средство за дезинфекција и дистанца, ДИК со герила акција во Скопје повика на безбедно гласање!

admin
Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната герила...
ВЕСТИ

ФОТО: Герила акција за премиерот Заев и градоначалничката на Битола

admin
Со транспаренти поврзани со случајот „Рекет“, промената на името, како и загадениот воздух група битолчани попладнево пред општинската зграда излегоа на протест. Како што велат...