vesti24.mk

Tag : Германска компанија

АВТОМОБИЛИ

(видео) Ниту дизел, ниту бензин! Автомобилите наскоро ќе ги возите на солена вода

Ferad Aruc
Во патиштата на Европа, верувале или не, наскоро ќе почнат да се движат возила кои не користат нафта или бензин, туку солена вода. Quant e...