vesti24.mk

Tag : германските научници

СВЕТ

Црни прогнози на германските научници: Не чекаат библиски поплави, а овие земји први ќе бидат на удар

Ferad Aruc
  Научниците на германскиот Потсдамски институт за изучување на климатските промени објавиле предупредување дека поплавите во наредните 25 години ќе бидат се почести и се...