vesti24.mk

Tag : германски медиуми

СВЕТ

Германски медиуми: Русија има „пеколно оружје“

Ferad Aruc
Во Русија ќе се појави модификација на едно од најјаките оружја, ракетниот лансирен систем TOS-1, пишува германски „Штерн“. Весникот објави дека во Русија се прави...
БАЛКАН

Германците шокирани: “Учебниците по историја во Хрватска и Србија ги учат младите меѓусебно да се мразат”

Ferad Aruc
Агенцијата “Deutsche Presse Agentur”, која ја пренесуваат повеќето најважни медиуми од германско говорно подрачје, во еден текст овие денови се позанимавала со школските учебници во...