vesti24.mk

Tag : Гејминг

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Најреномираното регионално еСпорт натпреварување – Good Game доаѓа во Скопје!

admin
Македонската престолнина Скопје за прв пат ќе биде домаќин на најголемиот регионален Б2Б eСпорт настан – Good Game кој ќе се оддржи под покровителство на...
ТЕХНОЛОГИЈА

Дали би ја играле оваа игра? Онлајн свет во кој што луѓето можат да имаат виртуелен секс со своите омилени порно ѕвезди

Ferad Aruc
Играчите ќе носат VR очила и далечински управувачи кои што на екранот ќе изгледаат како раце и со тоа ќе можат да вршат разни „функции“...
ТЕХНОЛОГИЈА

Одличен хардвер и нормална цена? Xiaomi може да се пофали со сопствен „гејминг“ лаптоп

Ferad Aruc
Кинеската компанија Xiaomi и официјално влезе во светот на „гејмингот“ со претставувањето на новиот гејмерски лаптоп едноставно наречен Mi Gaming Laptop. Станува збор за првиот...