vesti24.mk

Tag : гимнастика

ЗАБАВА

Македонски девојчиња: Сестрите Илина и Ева едни од најдобрите во ритмичка гимнастика (ФОТО)

admin
Сестрите Илина (13) и Ева (9) Соколовски со прво и трето место ја завршија сезоната на натпревари по ритмичка гимнастика во Германија и се едни...
ЗАБАВА

Малата храбра хероина: Ова девојче нема екстремитети, но нема да верувате што може да прави (ВИДЕО)

admin
Петгодишната Хармони-Роуз Ален, која по прележана тешка форма на менингитис останала без раце и нозе, не мирува. Девојчето кое како бебе останало без рацете и...