vesti24.mk

Tag : гимнастичарка

ЗАБАВА

ВИДЕО: Италијанка со спектакуларен настап на „Зајди зајди“ освои бронза на СП

admin
Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе го освои бронзениот медал на Светското првнество во ритумичка гимнаситка кое се одржува во Софија. Таа имаше брилијантна изведба и тоа...