vesti24.mk

Tag : Гинеколог

ЗАБАВА

7 алармантни знаци кои ве предупредуваат итно да посетите гинеколог

admin
Иако се неопходни редовни гинеколошки прегледи, многу жени имаат тенденција да ги прескокнат. Покрај тоа, некои жени не посетуваат лекар дури и кога имаат болка...
ВЕСТИ

Од корона вирус почина гинекологот Дамчевски кој лажеше пациентка дека е бремена

admin
Македонскиот гинеколог Николче Дамчевски кој беше осуден затоа што доведуваше жени во заблуда лажејќи ги дека се бремени почина како последица на Ковид 19. Тој...
ЗАБАВА

Гинеколог во Холандија биолошки татко на најмалку 17 деца, без мајките да знаат за тоа

admin
Гинеколог во Холандија,кој сега е починат, со својата сперма вештачки оплодил жени кои сметале дека донаторот е анонимен, и со тоа станал биолошки татко на...
ВЕСТИ

Дали жените од Шуто Оризари повторно ќе останат без матичен гинеколог?

admin
На 22.01.2020 година пред ординацијата на Д-р Вјолце Мбјара затекнавме известување дека ординацијата е преселена во друга општина, во населбата Сингелиќ. Ординацијата на Д-р Вјолце...
МАКЕДОНИЈА

Гинекологот во Шутка сепак работела во Американската болница – во Драч

Ferad Aruc
По дописот од Американската болница од Тирана според кој гинекологот Вјолце Мбиара која работи во ординацијата во Шуто Оризари не работела во оваа болница, при...