vesti24.mk

Tag : гинисова книга

ЗАБАВА

Го изнесоа на носилка: Овој човек сруши Гинисов рекорд, еве што правеше три часа (ВИДЕО)

admin
Литванец ја тестираше својата издржливост така што помина 3 часа и 1 минута потопен до врат во мраз, за ​​да го собори Гинисовиот рекорд. Валеријан...
ЗАБАВА

Жена влезе во Гинисовата книга – и тоа затоа што со својот задник умее да го направи ова!

admin
Танчерка од Англија влезе во Гинисовата книга на рекорди благодарение на својот необичен талент. Андреа М од Лондон е експерт за вртење обрач, но не...
ЗАБАВА

Една е најдобар ди-џеј, а друга супер гимнастичарка: Кога ќе дознаете колку години имаат и што прават ќе се шокирате (ФОТО)

admin
Гинисовата книга на рекорди за 2019 година веќе може да се најде во продажба низ светот. Уште еднаш, оваа голема книга, со големи соништа, претставува...