vesti24.mk

Tag : гинисова кхига

СВЕТ

Турски готвачи ја направија најголемата баклава во светот (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Група турски готвачи ја направија најголемата баклава во светот, тешка повеќе од 500 килограми. Баклавата им била послужена на гостите во огромна тепсија на Самитот...