vesti24.mk

Tag : гинисов рекорд

ЗАБАВА

Соборен Гинисовиот рекорд за најдолга подводна прошетка (ВИДЕО)

admin
Борис Милошиќ од Сплит, Хрватска, го собори рекордот за најдолга подводна прошетка во еден здив во машка категорија, со тоа што на 1 март лани...
ЗАБАВА

Оваа девојка сруши Гинисов рекорд поради својата коса, еве со што е прва во светот (ФОТО)

admin
Симон Вилиамс, млада жена од Бруклин, неодамна влезе во Гинисовата книга на рекорди за најголема природна женска афро-фризура. Таа започнала да ја пушта косата пред...
ЗАБАВА

Гинисов рекорд: Американец уловил 2.645 риби за 24 часа (ВИДЕО)

admin
Професионален риболовец од американската сојузна држава Илиноис, неофицијално, го подобрил сопствениот Гинисов рекорд. Имено, тој фатил 2.645 риби во време од 24 часа. Џеф Колоџински...
ЗАБАВА

ФОТО: Поставен нов рекорд за најстар пар – во брак се 79 години, заедно имаат 214 години

admin
Нов рекорд во Гинисовата книга за најстар брачен пар во светот од денес. Заедно имаат 214 години и живеат на Еквадор. Хулио Цезар Мора и...
ЗАБАВА

Таа има најдолга коса на светот, а рекордот го собори поради траума од детството (ФОТО+ВИДЕО)!

admin
Една девојка од Индија, ја чува својата титула на тинејџерка со најдолга коса на светот повеќе од една деценија. Признанието е резултат на нејзиното лошо...
ЗАБАВА

Љубов која трае осум децении и влегува во Гинис: Запознајте го парот кој заедно има 211 години (ФОТО)

admin
Заедно овој пар има повеќе од два века. Џон Хендерсон наполни 106 години, а неговата сопруга Шарлот 105 години. Според Гинисовата книга на рекорди, оваа...
ЗАБАВА

ФОТО: Гинисов рекорд за најдолги вештачки нокти, овој маж подготвува многу повеќе!

admin
Жител на градот Тампа, Флорида, САД, официјално е запишан како човек со најдолгите вештачки нокти во Гинисовата книга на светски рекорди. Американецот Одилон Озар успеал...
ЗАБАВА

Гинисов рекорд: Чорба за половина град

admin
Во градот Јамагата во северна Јапонија е поставен светски рекорд за најголема чорба. Таа се послужуваше осум часа и нахрани половина град, а присутните официјални...