vesti24.mk

Tag : гитара

ЗАБАВА

Гитара на основачот на „Пинк флојд“ продадена за над 27.000 долари

admin
Гитара на еден од основачите на бендот „Пинк флојд“ – Сид Барет беше продадена на наддаввање во аукциската куќа „Шефинс“ во Кембриџ, Велика Британија, за...
ЗАБАВА

Гитарата на Курт Кобејн продадена за над шест милиони долари

admin
Акустичната гитара на којашто Курт Кобејн со неговата група „Нирвана“ свиреше на својот концерт од серијата „Ем-ти-ви анплагд”, е продадена на аукција за рекордни шест...