vesti24.mk

Tag : главно легло

ЗАБАВА

Научници: Јавниот превоз сепак не е главно легло на зараза од коронавирусот

admin
Можеби автобусите, возовите и авионите не се главно жариште на коронавирусот се новите тврдења на научниците. Имено, новата студија тврди дека, со прописно социјално дистанцирање...