vesti24.mk

Tag : Гласање за уставни измени

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Денес напишавме историја која ќе ја раскажуваат идните генерации (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Денес е историски ден, заедно напишавме историја, рече премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата која ја одржа откако Собранието ја изгласа одлуката за пристапување кон уставните...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почна седницата за уставни измени, дојдоа Мукоски и Василевски

Ferad Aruc
Седницата за уставни измени која требаше да почне во 21 часот, почна, со задоцнување од еден час. Во салата се присутни и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ,...