vesti24.mk

Tag : глечери

ЗАБАВА

Земјата од 1994 година изгубила 28 трилиони тони мраз

admin
Од 1994 година од површината на Земјата се изгубени вкупно 28 трилиони тони мраз, а до овие податоци дојдоа британските научници кои користеле сателити за...