vesti24.mk

Tag : глобално затоплување

ЗАБАВА

Да се убедат неверувачите на глобалното затоплување: Сонцето најблиску од било кога!(ФОТО)

admin
Фотографиите ги направила Европската-вселенска агенција која се фокусира на орбитата на сонцето (СОЛО) која започна со работа рано годинава.Новите фотографии од сонцето се направени на...
ЗАБАВА

Пивото и чоколадото наскоро ќе исчезнат поради глобалното затоплување

admin
Стотици милиони љубители на пиво ширум светот би можеле за само неколку децении да останат без својот омилен пијалак. Посевите на растенијата од кои се...