vesti24.mk

Tag : глутен

ЗАБАВА

Не ги игнорирајте овие симптоми, ви кажуваат дека имате проблеми со чувствителност на глутен

admin
Иако чувствителноста на глутенот се смета за помодарски тренд, поединци навистина патат од овој синдром, а лекарите наведуваат кои се основните симтоми. Освен проблеми со...