vesti24.mk

Tag : говор на омраза

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Социјалната мрежа ТикТок се придружува кон ЕУ Кодексот против говор на омраза

admin
ТикТок, една од најпопуларните социјални мрежи, најави дека се придружува кон Кодексот против нелегален говор на омраза на ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел....
ВЕСТИ

БРУТАЛЕН ГОВОР НА ОМРАЗА ОД ТРИЧКОВСКИ: Народот згрозен, остри осуди за гласноговорникот на Заев

admin
Бранко Тричковски, долгогодишен гласноговорник на Зоран Заев, повторно излегува јавно со брутален говор на омраза. Овој пат тој со омраза и антисемитизам “удри“ по министерката...
СВЕТ

Морничави пораки за првото бебе родено во Виена оваа година: Закани за депортација и смрт!

Ferad Aruc
Асел е првото бебе родено во Виена во 2018-та година, но наместо честитки до родителите за долг и среќен живот на нивната ќерка, социјалните мрежи...