vesti24.mk

Tag : ГОДИНИ

ЗАБАВА

Ако имате 33 години, вие сега сте најсреќни

admin
Заборавете на старата поговорка, дека тинејџерските години се најсреќните во животот. Едно истражување покажа дека луѓето се најзадоволни од својот живот на 33-годишна возраст. 70%...
ЗАБАВА

Со неговиот син одела во градинка, а сега му е маќеа: Таа е 45 години помлада од својот сопруг, ова е нивната приказна

admin
Двајцата се запознале пред четири години, кога Стефани почнала да работи во омиленото кафуле на Дон. Брачниот пар со разлика од дури 45 години, открил...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Зошто со годините времето проаѓа толку брзо?

admin
Кога бевме деца, летото делуваше како да трае вечно, меѓутоа како што растевме, времето некако да почна го забрзува темпото. Како што старееме, деновите, неделите...
ЗАБАВА

Како што минуваат годините, сѐ помалку ни е важно туѓото мислење

admin
Луѓето често неочекувано влегуваат во нашиот живот, па потоа речиси исто толку неочекувано излегуваат од него. Сепак, не е крај на светот. Тие повеќе не...
ЗАБАВА

Метаболизмот на 20, 30 и 40 години: Како се менуваат работите кај вашето тело?

admin
Кога сте биле деца, сте лапнувале што и да ви дојде на ум без никаква грижа. Растењето, формирањето на коскената структура и постојаната потрошувачка на...
ЗАБАВА

Мени според годините: Прилагодете ја исхраната според возраста- еве како

admin
Како што е случајот со сите сегменти од животот, така и исхраната треба да се прилагоди според возраста. Прочитајте како. Од 20 до 30 години...
ЗАБАВА

Колку време ви е потребно да спиете според годините!?

admin
Познато е дека квалитетниот сон игра улога во оддржување на нашиот организам, оддржување на нормална тежина, заштита од настинка, па и чување на „здравиот разум“....
ЗАБАВА

Сите ја обвинуваат што е во врска со “дедо“, но таа ја брани љубовта (ВИДЕО)

admin
Саманта Крозби е 24-годишна девојка, студентка од Вашингтон која својот три и пол децении постарото момче од неа го запознала во локален кафич каде тој...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Вашите години одредуваат во кој дел од денот сексот ќе ви биде најдобар

admin
Експертите кажуваат дека јачината на либидото зависи од прериодот во денот и староста и дека не е сеедно во колку часот ќе имате секс. На...