vesti24.mk

Tag : голф

ЗАБАВА

Ќе чини над 50 илјади евра: „Фолксваген“ го претстави новиот „Голф Р“

admin
Најмоќниот „Голф“ повторно се нуди во попрактична верзија на каросеријата, а притоа, под лимот се крие сѐ што е во основата од која е создаден...
ЗАБАВА

Си играл голф, па остана шокиран: Снимил сцена која многумина преплашила (ВИДЕО)

admin
Голфери во Џорџија (САД) здогледале голем алигатор на теренот, а еден од нив веднаш ја земал камерата и го снимил животното кое дошло на теренот...
АВТОМОБИЛИ

Најавен е новиот Голф: Поатрактивен од било кога…

Ferad Aruc
Поатрактивен и подинамичен од било кога досега – Фолксваген со новата генерација на Голф ќе се обиде повторно да ја прегази конкуренцијата. Од германскиот производител...
АВТОМОБИЛИ

Volkswagen Golf е најпродаван автомобил во Европа за 2017 година

Ferad Aruc
Додека Американците преферираат да возат SUV возила, купувачите во Европа и понатаму најмногу купуваат автомобили од B и C сегментот, а на врвот на европската...