vesti24.mk

Tag : гордана димитриеска- кочоска

ВЕСТИ

Кочоска: ВМРО-ДПМНЕ е против зголемувањето на даноците и прогресивно оданочување, остро ќе се спротивставиме на евентуална таква одлука

admin
Мојот впечаток е дека постои пробен балон со кој се тестира и се гледа каква ќе биде реакцијата на јавноста. Во истото ова студио и...
ВЕСТИ

Димитриеска Кочоска: Економијата е во катастрофална состојба, наместо да имаме раст, имаме падови насекаде

admin
Гордана Димитриеска Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во Дневникот на ТВ Сител, кажа дека економијата е во една катастрофална состојба поради...
ВЕСТИ

Димитриеска Кочоска: Заев и најкриминалната влада во Европа тргнаа во процесот на приватизирање на Царината

admin
Заев и најкриминалната влада во Европа тргнаа во процесот на приватизирање на Царината, за да им врви работата и да ги полнат џебовите, ова денеска...
ВЕСТИ

Димитриеска Кочовска: Владата да продолжи со субвенционирањето на плати во точно таргетирани дејности без да се бара од нив да ги вратат парите

admin
Иако од владата милуваат да се фалат дека стопанството минатата година го помогнале со околу милијарда евра, тоа не е точно затоа што од БДП...
ВЕСТИ

Димитриеска – Кочоска: Мерките се популистички и свесно креирани за следниот циклус на локални избори што ќе не однесат во една уште подлабока криза , студентите , самохраните мајки и учениците оставени на цедило

admin
Во вечерашните вести на ТВ Сител гостуваше членот на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Гордана Димитриевска – Кочоска . Таа истакна дека и овој и...
ВЕСТИ

Димитриоска-Кочоска: Не постои законска основа Министерството за финансии да биде регулатор на овластените сметководители

admin
До мене како дополнителен заменик министер за финансии, се пристигнати реакции од членови на ИСОС (Институт за сметководители и овластени сметководители), за незаконски и неовластено...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Димитриеска Кочоска: Да се застане на патот на енормното задолжување и непродуктивните трошења, шанса за професионалците и квалитетот

admin
Конструктивност или опструкција!? Што можеме да очекуваме од Гордана Димитриеска Кочоска како заменик министер? Ако може поедноставено да се изјаснам би рекла конструктивност кон граѓаните...
ВЕСТИ

Димитриеска Кочоска: Потребно е да се прикаже нов начин на работа, ќе се даде предност на квалитетот

admin
По објавување во јавноста на името на Гордана Димитриеска Кочоска како заменик министер за финансии на предлог на ВМРО ДПМНЕ, нашата екипа поразговара со неа. Ја прашавме...