vesti24.mk

Tag : Гордана Силјаноска Давкова

ВЕСТИ

Силјановска и одговори на Царовска: Пропаста на економијата започна кога вие станавте вицепремиер за економски прашања

admin
Пропаста на економијата драга Мила започна кога Вие станавте Вицепремиер за економски прашања. Па, кога видовте дека сѐ оди удолу се скривте во глувчешка дупка...
ВЕСТИ

Силјановска од Сопиште: Не треба да дозволиме да ни живеат децата со фабрикувана и ретуширана историја

admin
Носителот на Изборната единица 1 Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на Сопиште. -Денес бев во Сопиште, меѓу луѓето кои знаат како се сака...
ВЕСТИ

Силјановска: Не верувам дека случајот Рекет е персонална приказна само на Катица Јанева и Боки 13

admin
Јас сум рекла во неколку наврати дека не верувам дека случајот Рекет е персонална приказна врзана само за Катица Јанева и Бојан 13, не верувам...
ВЕСТИ

Силјановска: Македонија мора да се реформира во секој поглед, реформите треба да почнат од оние најгоре

admin
Чест ми е што сум меѓу Битолчанки и Битолчани, благодарна сум на начинот на кој гласаа, охрабрена сум, инспирирана сум во последниве денови. Мислам дека...