vesti24.mk

Tag : Гордана Сиљановска Давкова

ВЕСТИ

Силјановска Давкова: ЧУДО СВЕТЛЕЧКО сме, ЗВЕЗДА СЕВЕРНОМАКЕДОНСКА ни е држвата, ЦРВЕНКАПА!

admin
ЕМ ПРАТЕНИЦИ, ЕМ МИНИСТРИ?! Поделбата на власта на законодавна , извршна и судска е темелна вредност на уставниот поредок на Република Македонија (член 8, став...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: ВМРО-ДПМНЕ треба да ја состави новата влада, за прв пат имаме човек – демократ претседател на партија

admin
Вечерва во „Што не е јасно?“ на Алфа телевизија професорката и иден пратеник Гордана Силјановска Давкова истакна дека ВМРО-ДПМНЕ треба да ја состави новата влада....
ВЕСТИ

Силјаноска Давкова: Мора да ја обновиме почитта кон вас, кон македонскиот народ кој го понижија

admin
Професор Гордана Силјаноска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 1 на коалицијата Обнова за Македонија вечерва од скопска Кисела Вода рече...
ВЕСТИ

Сиљановска Давкова: Потребно е исправање на државата и почитување на идентитетот, нацијата, правото и културното богатство

admin
Проф. Д-р Гордана Сиљјановска Давкова, носител на изборната единица 1 во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5, истакна дека е потребно исправување...
ВЕСТИ

Силјановска: Никој нема право да не обезнародува, обезличува и обезименува

admin
Ние, Македонците, не сме поинакви од другите. Ова го напиша професорката Гордана Силјановска Давкова која беше кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател. – Ако нацијата е...
ВЕСТИ

Силјановска: Власта е делегитимирана, а 377.000 гласови се огромен капитал во борбата за Македонија

admin
Кандидатот за претседател на државата проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, по завршување на вториот круг од претседателските избори изрази голема благодарност на сите граѓани за...
ВЕСТИ

Силјановска во водство во речиси сите скопски општини- еве ја разликата во бројки

admin
Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова убедливо води во речиси сите скопски општини во главниот град. Силјановска убедливо е во предност...
ВЕСТИ

Силјановска на трибина: Две ипол години власта не направила ниту една значајна реформа, освен промената на уставното име на Република Македонија

admin
Кандидатот за претседател на државата, проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати на трибината насловена „Ќе пакуваме куфери, или ќе гласаме и одлучиме за...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова во Охрид: Ова е свето место кое ја персонифицира духовната моќ во Македонија

admin
Прекрасно е чуството да сте на едно од најживите места во градов, една од најпосетените цркви. Местото каде што веројатно Дичо зографот најубавото од себе...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова и Мицкоски на Велигденска литургија во Соборниот храм

admin
Кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска Давкова и лидерот на партијата Христијан Мицкоски утрово заедно присуствуваа на Велигденската литургија во Соборниот...
ВЕСТИ

Силјановска денеска со богата работна агенда

admin
Кандидатот за претседател на државата, Проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова денеска со богата работна агенда. Во 12:00 часот ќе оствари посета на Кавадарци – село...
ВЕСТИ

Мицкоски и Силјановска Давкова со поддршка за Вардар (ФОТО)

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес од трибини навиваше за победа на Вардар. Со него беше и кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова. На клубот...
ВЕСТИ

Пендаровски: Силјановска Давкова беше главен советник на Иванов за аболицијата

admin
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашниот дуел на МРТ со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова рече дека токму таа му била главен советник на Ѓорѓе...